Dodali jsme přístroje více
než 230 veterinárním lékařům,
klinikám a rehabilitacím.

Magnetoterapie veteriny

MVDr. Aleš Tomek, DipECVN, CertCAAPR

MVDr. Aleš Tomek
  • Evropský specialista v oboru veterinární neurologie a neurochirurgie
  • Prezident Asociace fyzioterapie a rehabilitace zvířat České republiky, z.s.
  • Odborný konzultant na Referenční klinice Jaggy, Brno (neurologie, neurochirurgie, fyzioterapie a rehabilitace) a na klinice Prof. Dragana Lorinsona - Chirurgisches Zentrum für Kleintiere, Vösendorf u Vídně.

S účinky pulzního elektromagnetického pole (PEMP) jsem se seznámil již v roce 2003, v době mého rezidenčního (specializačního) studia na univerzitě v Bernu. Od té doby jsem měl možnost pracovat s různými přístroji pro pulzní magnetoterapii. Díky zkušeností mých kolegů jsem se seznámil s přístroji BioTorus LT-100 a UltiCARe LT-99 dodávané firmou M-Therapy.

Co rovněž podpořilo mé rozhodnutí užívat zmiňované přístroje, bylo setkání s MUDr. Jiřím Jeřábkem, CSc., odborným lékařem v rehabilitačním centru Kladruby. Jeho přednášky a oborné publikace jsou zásadní v rozvoji pulzní magnetoterapie v našich končinách. Musím objektivně říci, po všech předchozích zkušenostech, mi tyto přístroje vyhovují nejlépe, a to jak pro užití pro mé veterinární pacienty, tak při podpůrné léčbě vlastních potíží pro regeneraci svalstva a přetížených kloubů po sportu a při bolestech krční nebo bederní páteře.

Osobně BioTorus LT-100 a UltiCARe LT-99 využívám primárně u pacientů s výhřezem meziobratlové plotýnky (v rámci konzervativní péče i v pooperačním režimu), s bolestmi v bederně křížovém spojení, po chirurgické stabilizaci fraktur/luxace páteře, pro regeneraci nervů a také pro ortopedické pacienty. Pulzní magnetoterapie je z mého pohledu využitelná i v běžné veterinární praxi, jako například pro pacienty s artrózou, geriatrických pacientů, při hojení ran, psů s chronickými bolestmi páteře, kde není jiné než konzervativní řešení.

Přednosti pulzní magnetoterapie vidím v tom, že dokáže využít své prokázané biologické účinky jako neinvazivní jednoduše aplikovatelná metoda, je dobře snášena lidskými i veterinárními pacienty.

MVDr. Aleš Tomek

Nezávazná poptávka

Pokud Vás naše produkty oslovily a rozhodnete se nás kontaktovat, vezměte, prosím, na vědomí, že zpracujeme Vaše osobní údaje, které nám poskytnete, za účelem vyřízení Vaší žádosti na základě oprávněného zájmu a v rámci následného plnění smlouvy, a to podle dále uvedených
zásad zpracování osobních údajů.
Informace pro zákazníky - spotřebitele
Vzorové odstoupení od smlouvy